Murata LQW18AN56NG0ZD
General Purpose Inductor, 0.056uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
数据表和文档
Ciiva
Datasheet3 页5 年前
Datasheet4 页5 年前
Datasheet3 页6 年前
Datasheet2 页6 年前
3 个月趋势:
+21.08%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW18AN56NG0ZD 符号、封装和 3D STEP 模型。
Stock
87,046
Authorized Distributors
6
Inductance
56 nH
56 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
360 mA
360 mA
DC Resistance (DCR)
350 mΩ
350 mΩ
Q Factor
38
Test Frequency
200 MHz
200 MHz
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2018-02-23
描述
ROHS3Compliant Wirewound Active ONE SURFACE fixed air core inductor -55C~125C 2.4GHz 350mOhm Max 56nH
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.056uH 2% 100MHz 38Q-Factor Non Magnetic 0.36A 0.35Ohm DCR 0603 T/R Automotive AEC-Q200
100MHz 2.4GHz 360mA 38@200MHz 56nH 350m¦¸ ¡À2% 0603 1.6mm*800¦Ìm*1mm
FIXED IND 56NH 360MA 350MOHM SMD
INDUCTOR, 56NH, 2.4GHZ, 0.36A, 0603;
Wire wound Inductor 360 mA 350mOhm 56 nH