Murata LQW18AN51NJ0ZD
General Purpose Inductor, 0.051uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
数据表和文档
Ciiva
Datasheet3 页5 年前
Datasheet4 页5 年前
Datasheet3 页6 年前
Datasheet2 页6 年前
Geoflip
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW18AN51NJ0ZD 符号、封装和 3D STEP 模型。
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
Stock
8,484
Inductance
51 nH
51 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
370 mA
370 mA
DC Resistance (DCR)
330 mΩ
330 mΩ
Q Factor
38
Test Frequency
200 MHz
200 MHz
描述
Ind Chip Wirewound 51nH 5% 0603 Paper T/R
GENERAL PURPOSE INDUCTOR RoHS Compliant Active ONE SURFACE Fixed Inductor 125C 2500MHz 0.33Ohm 0.051μH
FIXED IND 51NH 370MA 0.33OHM SMD
INDUCTOR, 51NH, 2.5GHZ, 0.37A, 0603;