Murata LQW18AN4N9G8ZD
General Purpose Inductor, 0.0049uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
数据表和文档
Ciiva
Datasheet4 页5 年前
Datasheet4 页5 年前
Datasheet4 页6 年前
Datasheet3 页6 年前
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW18AN4N9G8ZD 符号、封装和 3D STEP 模型。
符号封装
3D下载
Stock
41,043
Inductance
4.9 nH
4.9 nH
4.9 nH
Tolerance
2 %
2.04 %
2.04 %
Current Rating
1.2 A
1.2 A
1.2 A
DC Resistance (DCR)
81 mΩ
81 mΩ
81 mΩ
Q Factor
23
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
250 MHz
Introduction Date2015-10-19
描述
Ind Chip Wirewound 4.9nH 2% 0603 Paper T/R
100MHz 7.3GHz 1.2A 23@250MHz 4.9nH 81m¦¸ ¡À2% 0603 1.6mm*800¦Ìm*1mm
FIXED IND 4.9NH 1.2A 0.081OHM SM
FIXED IND 4.9NH 1.2A 81 MOHM SMD
INDUCTOR, 4.9NH, 7.3GHZ, 1.2A, 0603;