Murata LQW18AN44NG8ZD
General Purpose Inductor, 0.044uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
数据表和文档
Ciiva
Datasheet4 页5 年前
Datasheet4 页6 年前
Datasheet3 页6 年前
Datasheet3 页6 年前
Geoflip
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.92%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW18AN44NG8ZD 符号、封装和 3D STEP 模型。
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
Stock
16,369
Authorized Distributors
6
Inductance
44 nH
44 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
840 mA
840 mA
DC Resistance (DCR)
210 mΩ
210 mΩ
Q Factor
40
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2015-10-19
描述
Ind Chip Wirewound 44nH 2% 0603 Paper T/R
100MHz 2.78GHz 840mA 40@250MHz 44nH 210m¦¸ ¡À2% 0603 1.65mm*990¦Ìm*1mm
INDUCTOR, 44NH, 2.78GHZ, 0.84A, 0603;
FIXED IND 44NH 840MA 0.21OHM SMD