Murata LQW18AN43NG0ZD
General Purpose Inductor, 0.043uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
数据表和文档
Ciiva
Datasheet3 页5 年前
Datasheet3 页6 年前
Datasheet2 页6 年前
Geoflip
库存历史记录
3 个月趋势:
+168%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW18AN43NG0ZD 符号、封装和 3D STEP 模型。
Stock
18,520
Authorized Distributors
6
Inductance
43 nH
43 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
380 mA
380 mA
DC Resistance (DCR)
290 mΩ
290 mΩ
Q Factor
40
Test Frequency
200 MHz
200 MHz
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2018-02-23
描述
Ind Chip Wirewound 43nH 2% 0603 Paper T/R
100MHz 2.7GHz 380mA 40 43nH 29m¦¸ ¡À2% 0603 PCB, 1.6mm*800¦Ìm
GENERAL PURPOSE INDUCTOR RoHS Compliant Active ONE SURFACE fixed air core inductor 125C 2700MHz 0.29Ohm 0.043μH
FIXED IND 43NH 380MA 0.29OHM SMD
INDUCTOR, 43NH, 2.7GHZ, 0.38A, 0603;