Murata LQW18AN41NG8ZD
General Purpose Inductor, 0.041uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
数据表和文档
Geoflip
Datasheet13 页5 年前
Ciiva
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.89%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW18AN41NG8ZD 符号、封装和 3D STEP 模型。
Stock
18,416
Authorized Distributors
6
Inductance
41 nH
41 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
1 A
1 A
DC Resistance (DCR)
160 mΩ
160 mΩ
Q Factor
40
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
描述
Ind Chip Wirewound 41nH 2% 0603 Paper T/R
100MHz 3.28GHz 1A 40@250MHz 41nH 160m¦¸ ¡À2% 0603 1.6mm*800¦Ìm*1mm
LQW18 0603 (1608Metric) 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 41nH
INDUCTOR, 41NH, 3.28GHZ, 1A, 0603;