Murata LQW18AN36NG8ZD
General Purpose Inductor, 0.036uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
数据表和文档
Ciiva
Datasheet4 页5 年前
Datasheet4 页6 年前
3 个月趋势:
-0.17%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW18AN36NG8ZD 符号、封装和 3D STEP 模型。
Stock
26,166
Authorized Distributors
5
Inductance
36 nH
36 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
910 mA
910 mA
DC Resistance (DCR)
200 mΩ
200 mΩ
Q Factor
37
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
描述
ROHS3Compliant Wirewound Active ONE SURFACE Wirewound Inductor -55C~125C 3GHz 200mOhm Max 36nH
Ind Chip Wirewound 36nH 2% 0603 Paper T/R
100MHz 3GHz 910mA 37@250MHz 36nH 200m¦¸ ¡À2% 0603 1.6mm*800¦Ìm*1mm
FIXED IND 36NH 910MA 0.2OHM SMD
INDUCTOR, 36NH, 3GHZ, 0.91A, 0603;