Murata LQW18AN36NG0ZD
General Purpose Inductor, 0.036uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
数据表和文档
Ciiva
Datasheet3 页5 年前
Datasheet3 页6 年前
Datasheet3 页6 年前
Datasheet2 页6 年前
3 个月趋势:
-21.12%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW18AN36NG0ZD 符号、封装和 3D STEP 模型。
Stock
29,239
Authorized Distributors
5
Inductance
36 nH
36 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
400 mA
400 mA
DC Resistance (DCR)
260 mΩ
260 mΩ
Q Factor
40
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
描述
36 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 400 mA 260mOhm Max 0603 (1608 Met
Ind Chip Wirewound 36nH 2% 0603 Paper T/R
100MHz 2.9GHz 400mA 40 36nH 260m¦¸ ¡À2% 0603 1.8mm*800¦Ìm*1mm
GENERAL PURPOSE INDUCTOR Non-RoHS Compliant Active ONE SURFACE Fixed Inductor 125C 2900MHz 0.26Ohm 0.036μH
FIXED IND 36NH 400MA 0.26OHM SMD
INDUCTOR, 36NH, 2.9GHZ, 0.4A, 0603;