Murata LQW18AN27NJ1ZD
General Purpose Inductor, 0.027uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
数据表和文档
Ciiva
Datasheet3 页5 年前
Datasheet3 页6 年前
Datasheet3 页6 年前
Datasheet2 页6 年前
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW18AN27NJ1ZD 符号、封装和 3D STEP 模型。
Stock
7,450
Authorized Distributors
5
Inductance
27 nH
27 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
590 mA
590 mA
DC Resistance (DCR)
116 mΩ
116 mΩ
Q Factor
42
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2018-02-23
描述
Ind Chip Wirewound 27nH 5% 0603 Paper T/R
Inductor RFChip Unshielded Wirewound 0.027uH 5% 100MHz 42Q-Factor Non Magnetic 0.59A 0.116Ohm DCR 0603 T/R Automotive AEC-Q200
100MHz 2.8GHz 590mA 42 27nH 116m¦¸ ¡À5% 0603 1.8mm*1.1mm
FIXED IND 27NH 590MA 0.116OHM SM
INDUCTOR, 27NH, 2.8GHZ, 0.59A, 0603;