Murata LQW18AN27NG8ZD
General Purpose Inductor, 0.027uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
数据表和文档
Ciiva
Datasheet4 页5 年前
Datasheet4 页6 年前
3 个月趋势:
-1.13%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW18AN27NG8ZD 符号、封装和 3D STEP 模型。
符号封装
SnapEDA
符号封装
3D下载
Stock
94,556
Authorized Distributors
6
Inductance
27 nH
27 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
1.2 A
1.2 A
DC Resistance (DCR)
98 mΩ
98 mΩ
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
描述
ROHS3Compliant Wirewound Active ONE SURFACE Wirewound Inductor -55C~125C 3.6GHz 98mOhm Max 27nH
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.027uH 2% 100MHz 40Q-Factor Non Magnetic 1.2A 0.098Ohm DCR 0603 T/R Automotive AEC-Q200
100MHz 3.6GHz 1.2A 40@250MHz 27nH 98m¦¸ ¡À2% 0603 1.6mm*800¦Ìm*1mm
FIXED IND 27NH 1.2A 0.098OHM SMD
INDUCTOR, 27NH, 3.6GHZ, 1.2A, 0603;