Murata LQW18AN18NJ0ZD
General Purpose Inductor, 0.018uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
数据表和文档
Geoflip
Datasheet12 页5 年前
Ciiva
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.67%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW18AN18NJ0ZD 符号、封装和 3D STEP 模型。
Stock
47,378
Authorized Distributors
6
Inductance
18 nH
18 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
550 mA
550 mA
DC Resistance (DCR)
160 mΩ
160 mΩ
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
描述
Ind Chip Wirewound 18nH 5% 0603 Paper T/R
100MHz 5.5GHz 550mA 40 18nH 160m¦¸ ¡À5% 0603 1.8mm*1mm
GENERAL PURPOSE INDUCTOR RoHS Compliant Active ONE SURFACE fixed air core inductor 125C 5500MHz 0.16Ohm 0.018μH
FIXED IND 18NH 550MA 0.16OHM SMD
INDUCTOR, 18NH, 5.5GHZ, 0.55A, 0603;