Murata LQW18AN17NJ80D
General Purpose Inductor, 0.017uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
Production
价格与库存
数据表和文档
Ciiva
Datasheet4 页5 年前
Datasheet4 页5 年前
Datasheet4 页6 年前
Datasheet3 页6 年前
Geoflip
库存历史记录
3 个月趋势:
-100%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW18AN17NJ80D 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
5,632
Authorized Distributors
3
Inductance
17 nH
17 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
1.4 A
1.4 A
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
75 mΩ
75 mΩ
Q Factor
40
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-08-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
General Purpose Inductor, 0.018uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
General Purpose Inductor, 0.017uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
General Purpose Inductor, 0.018uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Inductor RF Wirewound 0.018uH 5% 100MHz 50Q-Factor Ceramic 1A 0.1Ohm DCR 1210 T/R
Inductor RF Wirewound 0.018uH 5% 50MHz 62Q-Factor Ceramic 1.4A 0.08Ohm DCR 1008 T/R
Ind Chip Wirewound 18nH 5% 250MHz 75Q-Factor Ceramic 1.4A 0805 T/R
描述
LQW18 0603 (1608Metric) 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 17nH
FIXED IND 17NH 1.4A 0.075OHM SMD
INDUCTOR, 17NH, 4.6GHZ, 1.4A, 0603;