Murata LQW18AN10NG8ZD
General Purpose Inductor, 0.01uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
数据表和文档
Ciiva
Datasheet4 页5 年前
Datasheet4 页5 年前
Datasheet4 页6 年前
Datasheet3 页6 年前
Geoflip
Arrow.cn
库存历史记录
3 个月趋势:
-11.91%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW18AN10NG8ZD 符号、封装和 3D STEP 模型。
符号封装
下载
Stock
22,891
Inductance
10 nH
10 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
1.6 A
1.6 A
DC Resistance (DCR)
52 mΩ
52 mΩ
Q Factor
38
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
描述
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.01uH 2% 100MHz 38Q-Factor Non Magnetic 1.6A 0.052Ohm DCR 0603 T/R Automotive AEC-Q200
ROHS3Compliant Wirewound Active ONE SURFACE Wirewound Inductor -55C~125C 4.75GHz 52mOhm Max 10nH
100MHz 4.75GHz 1.6A 38@250MHz 10nH 52m¦¸ ¡À2% 0603 1.6mm*800¦Ìm*1mm
FIXED IND 10NH 1.6A 0.052OHM SMD
INDUCTOR, 10NH, 4.75GHZ, 1.6A, 0603;