Murata LQW18AN10NG0ZD
General Purpose Inductor, 0.01uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
Production
价格与库存
数据表和文档
Ciiva
Datasheet3 页5 年前
Datasheet4 页5 年前
Datasheet3 页6 年前
Datasheet2 页6 年前
Geoflip
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.69%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW18AN10NG0ZD 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
30,909
Authorized Distributors
6
Inductance
10 nH
10 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
650 mA
650 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
110 mΩ
110 mΩ
Q Factor
35
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2018-02-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
描述
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.01uH 2% 100MHz 35Q-Factor Non Magnetic 0.65A 0.11Ohm DCR 0603 Automotive T/R
ROHS3Compliant Wirewound Active ONE SURFACE fixed air core inductor -55C~125C 6GHz 110mOhm Max 10nH
100MHz 6GHz 650mA 35@250MHz 10nH 110m¦¸ ¡À2% 0603 1.6mm*800¦Ìm*1mm
FIXED IND 10NH 650MA 0.11OHM SMD
INDUCTOR, 10NH, 6GHZ, 0.65A, 0603;