Murata LQW15CNR16J00D
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.16uH 5% 100MHz Ferrite 0.48A 0.33Ohm DCR 0402 T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Farnell
Datasheet2 页14 年前
Datasheet4 页4 年前
Ciiva
Geoflip
Arrow.cn
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.54%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW15CNR16J00D 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号封装
3D下载
TraceParts
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2010-11-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
WIREWOUND FERRITE CHIP INDUCTORS, 160NH, 5%, 0.330, 480MA,
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 150nH 5% 25.2MHz 30Q-Factor Ferrite 500mA 350mOhm DCR 1008 T/R
Ind Chip Molded Wirewound 150nH 5% 25.2MHz 30Q-Factor Ferrite 500mA 1008 Blister Plastic T/R
Inductor RF Wirewound 0.15uH 5% 100MHz 50Q-Factor Ferrite 0.4A 0.56Ohm DCR 0805 T/R
General Purpose Inductor, 0.15uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2015/0805
Inductor RF Chip Wirewound 150nH 5% 100MHz 30Q-Factor Air 390mA 470mOhm DCR 0805 Embossed T/R
描述
100MHz 900MHz 480mA 160nH 330m¦¸ ¡À5% 0402 1mm*600¦Ìm*600¦Ìm
LQW15 0402 (1005Metric) 0.039Lx0.024W 1.00mmx0.60mm 160nH
FIXED IND 160NH 480MA 0.33OHM SM
FIXED IND 160NH 480MA 330 MOHM
Data Line Filter, 1 Function(s), 0.48A, 2 Pin(s)
INDUCTOR, 160NH, +/-5%, CHOKE; Inductance: 160nH; Product Range: -; DC Current Rating: 480mA; High Frequency Inductor Case: 0402 [1005 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 0.33ohm; Inductance Tolerance