Murata LQW15AN9N2G8ZD
General Purpose Inductor, 0.0092uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
数据表和文档
Ciiva
Datasheet4 页5 年前
Datasheet4 页6 年前
3 个月趋势:
-0.55%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW15AN9N2G8ZD 符号、封装和 3D STEP 模型。
备用零件
Price @ 1000
Stock
41,359
Authorized Distributors
5
Inductance
9.2 nH
9.2 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
1.4 A
1.4 A
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
81 mΩ
81 mΩ
Q Factor
32
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2015-10-19
描述
ROHS3Compliant Wirewound Active ONE SURFACE Wirewound Inductor -55C~125C 6GHz 81mOhm Max 9.2nH
Ind Chip Wirewound 9.2nH 2% 0402 Paper T/R
100MHz 6GHz 1.4A 32@250MHz 9.2nH 81m¦¸ ¡À2% 0402 1mm*600¦Ìm*600¦Ìm
FIXED IND 9.2NH 1.4A 0.081OHM SM
FIXED IND 9.2NH 1.4A 81 MOHM SMD
INDUCTOR, 9.2NH, 6GHZ, 1.4A, 0402;