Murata LQW15AN8N2J8ZD
General Purpose Inductor, 0.0082uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Production
价格与库存
数据表和文档
Ciiva
Datasheet4 页5 年前
Datasheet3 页5 年前
Datasheet4 页6 年前
Datasheet3 页6 年前
Geoflip
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
+81.74%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW15AN8N2J8ZD 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
61,911
Authorized Distributors
6
Inductance
8.2 nH
8.2 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
1.5 A
1.5 A
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
69 mΩ
69 mΩ
Q Factor
32
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2015-10-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
描述
Fixed Inductor 0402 8.2nH ±5% 1.5A 69mΩ 6.5GHz 32@250MHz
0402 Wirewound Type (Ferrite Core) for High Q Type
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.0082uH 5% 100MHz 32Q-Factor Non Magnetic 1.5A 0.069Ohm DCR 0402 T/R Automotive AEC-Q200