Murata LQW15AN5N6C10D
Inductor RF Chip Wirewound 5.6nH 0.2nH 100MHz 30Q-Factor 800mA 51mOhm DCR 0402 Paper T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet3 页4 年前
_legacy Avnet
element14 APAC
Geoflip
Ciiva
库存历史记录
3 个月趋势:
+35.99%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW15AN5N6C10D 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Inductance
5.6 nH
5.6 nH
5.6 nH
Tolerance
3.57 %
0.04 %
0.04 %
Current Rating
800 mA
800 mA
800 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
51 mΩ
130 mΩ
130 mΩ
Q Factor
30
Test Frequency
250 MHz
100 MHz
100 MHz
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2003-02-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Inductor RF Chip Wirewound 5.6nH 0.5nH 100MHz 38Q-Factor 900mA 45mOhm DCR 0603 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 5.6nH 0.5nH 100MHz 35Q-Factor 750mA 82mOhm DCR 0603 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 5.6nH 0.2nH 100MHz 35Q-Factor 750mA 82mOhm DCR 0603 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.0056uH, 0.04%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Multilayer Inductor, 5.6 nH, 0.25 ohm, 4 GHz, 600 mA, 0402 [1005 Metric], MLG Series
Inductor, Aec-Q200, 5.6Nh, 4Ghz, 0402 Rohs Compliant: Yes |Tdk MLG1005S5N6STD25
描述
Wirewound Inductor, 5.6 nH, 0.051 ohm, 8 GHz, 800 mA, 0402 [1005 Metric], LQW15AN_10 Series
LQW15 Series 0402 5.6 nH ±0.2 nH 800mA 51 mOhm SMT Unshielded Wirewound Inductor
General Purpose Inductor, 0.0056uH, 3.5714%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
High Frequency Inductance 51mΩ 5.6nH ±0.2nH 800mA 8GHz 0.50mm 1.00 x 0.60mm 0402
INDUCTOR, 0402 CASE; Inductance: 5.6nH; Product Range: -; DC Current Rating: 800mA; High Frequency Inductor Case: 0402 [1005 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 0.051ohm; Inductance Tolerance: ± 0.2nH; Self Resonant Frequency Min: 8GHz; SVHC: No SVHC (07-Jul-2017); Inductor Case Style: 0402 [1005 Metric]