Murata LQW15AN4N7B8ZD
General Purpose Inductor, 0.0047uH, 2.1277%, 1 Element, Wirewound-Core, 1005/0402
数据表和文档
Ciiva
Datasheet4 页5 年前
Datasheet3 页5 年前
Datasheet4 页6 年前
Datasheet3 页6 年前
Geoflip
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
+23.70%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW15AN4N7B8ZD 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
Stock
77,961
Inductance
4.7 nH
4.7 nH
Tolerance
2.1277 %
2.1277 %
Current Rating
1.2 A
1.2 A
DC Resistance (DCR)
71 mΩ
71 mΩ
Q Factor
31
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
描述
Wirewound Inductor, 4.7 nH, 71 Milliohm, 0.1nH, 8 GHz, 1.2 A, 0402 1005 Metr
Fixed Inductor 0402 4.7nH ±0.1nH 1.2A 71mΩ 8GHz 31@250MHz
ROHS3Compliant Wirewound Active ONE SURFACE Wirewound Inductor -55C~125C 8GHz 71mOhm Max 4.7nH
Ind Chip Wirewound 4.7nH 0.1nH 0402 Paper T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.0047uH 0.1nH 100MHz 31Q-Factor Non Magnetic 1.2A 0.071Ohm DCR 0402 T/R Automotive AEC-Q200