Murata LQW15AN36NG8ZD
General Purpose Inductor, 0.036uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Production
价格与库存
数据表和文档
Ciiva
Datasheet4 页5 年前
Datasheet4 页6 年前
Datasheet3 页6 年前
Datasheet3 页6 年前
Geoflip
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.78%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW15AN36NG8ZD 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
99,327
Authorized Distributors
6
Inductance
36 nH
36 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
540 mA
540 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
431 mΩ
431 mΩ
Q Factor
30
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2015-10-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
描述
Ind Chip Wirewound 36nH 2% 0402 Paper T/R
100MHz 3.5GHz 540mA 30@250MHz 36nH 431m¦¸ ¡À2% 0402 1mm*600¦Ìm*600¦Ìm
LQW15 Series 36 nH 540 mA ±2 % 431 mOhm SMT Unshielded Wirewound Inductor
LQW15 0402 (1005Metric) 0.039Lx0.024W 1.00mmx0.60mm 36nH
FIXED IND 36NH 540MA 0.431OHM SM
INDUCTOR, 36NH, 3.5GHZ, 0.54A, 0402;