Murata LQW15AN27NG80D
Wirewound Inductor, 27 nH, 0.288 ohm, 4 GHz, 680 mA, 0402 [1005 Metric], LQW15AN_80 Series
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet3 页8 年前
Ciiva
Geoflip
Arrow.cn
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+20.81%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW15AN27NG80D 符号、封装和 3D STEP 模型。
符号封装
3D下载
Inductance
27 nH
27 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
680 mA
680 mA
DC Resistance (DCR)
288 mΩ
288 mΩ
Q Factor
30
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
供应链
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2012-08-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
General Purpose Inductor, 0.025uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
General Purpose Inductor, 0.026uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Inductor RF Chip Wirewound 27nH 2% 100MHz 40Q-Factor 440mA 210mOhm DCR 0603 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.027uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Inductor RF Wirewound 0.027uH 2% 250MHz 26Q-Factor Ceramic 0.4A 0.3Ohm DCR 0402 T/R
描述
General Purpose Inductor, 0.027uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.027uH 2% 100MHz 30Q-Factor Non Magnetic 0.68A 0.288Ohm DCR 0402 T/R
Fixed Inductor 0402 27nH ±2% 680mA 288mΩ 4GHz 30@250MHz
ROHS3Compliant Wirewound Active ONE SURFACE Wirewound Inductor -55C~125C 4GHz 288mOhm Max 27nH