Murata LQW15AN27NG00D
Inductor RF Chip Wirewound 27nH 2% 100MHz 25Q-Factor 280mA 520mOhm DCR 0402 Paper T/R
数据表和文档
Newark
Datasheet4 页13 年前
Farnell
Future Electronics
3 个月趋势:
-7.44%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW15AN27NG00D 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
Inductance
27 nH
27 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
280 mA
280 mA
DC Resistance (DCR)
520 mΩ
520 mΩ
Q Factor
25
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-08-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
General Purpose Inductor, 0.027uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Inductor RF Chip Wirewound 27nH 2% 100MHz 42Q-Factor 590mA 116mOhm DCR 0603 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 27nH 2% 100MHz 40Q-Factor 440mA 210mOhm DCR 0603 Paper T/R
Ind RF Chip Unshielded Wirewound 27nH 2% 100MHz 40Q-Factor Ferrite 1.2A 0603 Paper T/R
Inductor RF Wirewound 0.027uH 2% 250MHz 26Q-Factor Ceramic 0.4A 0.3Ohm DCR 0402 T/R
描述
Wirewound Inductor, 27 nH, 0.52 ohm, 3.5 GHz, 280 mA, 0402 [1005 Metric], LQW15AN_00 Series
General Purpose Inductor, 0.027uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
LQW15 Series 0402 27 nH ±2 % 280 mA 520 mOhm SMT Unshielded Wirewound Inductor
High Frequency Inductance 520mΩ 27nH ±2% 280mA 3.5GHz 0.50mm 1.00 x 0.60mm 0402
Inductor, 27Nh, 280Ma, 2%, 3.5Ghz; Inductance:27Nh; Dc Resistance Max:0.52Ohm; Self Resonant Frequency:3.5Ghz; Dc Current Rating:280Ma; Inductor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Product Range:Lqw15An_00 Series; Product Length:1Mm Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. LQW15AN27NG00D