Murata LQP03TN39NJZ2D
General Purpose Inductor, 0.039uH, 5%, 1 Element, Film-Core, Reflow soldering, 0603/0201
数据表和文档
Geoflip
Datasheet13 页7 年前
Ciiva
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQP03TN39NJZ2D 符号、封装和 3D STEP 模型。
备用零件
Price @ 1000
Stock
29,900
Authorized Distributors
5
Inductance
39 nH
39 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
120 mA
120 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
3 Ω
3 Ω
Q Factor
9
Test Frequency
300 MHz
300 MHz
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2015-02-25
描述
Inductor RF Chip Unshielded Thick Film 0.039uH 5% 300MHz 9Q-Factor 0.12A 3Ohm DCR 0201 T/R Automotive AEC-Q200
Ind Chip Film 39nH 5% 0201 Paper T/R
INDUCTOR, 39NH, 1.5GHZ, 0.12A, 0201;
FIXED IND 39NH 120MA 3 OHM SMD