Murata LQP03TN1N6B02D
Inductor RF Chip Thin Film 1.6nH 0.1nH 500MHz 14Q-Factor 600mA 150mOhm DCR 0201 Paper T/R
数据表和文档
Ciiva
Datasheet3 页5 年前
Datasheet3 页6 年前
Datasheet2 页6 年前
Arrow.cn
Geoflip
_legacy Avnet
库存历史记录
3 个月趋势:
+17.31%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQP03TN1N6B02D 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
3D下载
Authorized Distributors
6
Inductance
1.6 nH
1.6 nH
1.6 nH
Tolerance
6.25 %
6.25 %
6.25 %
Current Rating
600 mA
600 mA
600 mA
DC Resistance (DCR)
150 mΩ
150 mΩ
150 mΩ
Q Factor
14
Test Frequency
500 MHz
500 MHz
500 MHz
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2010-04-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Ind Chip Thin Film 1.5nH 0.1nH 500MHz 14Q-Factor Ceramic 600mA 0201 T/R
General Purpose Inductor, 0.0016uH, 12.5%, 1 Element, Film-Core, Reflow soldering, 0603/0201
Fixed Inductor 1.6nH ±0.1nH 13@500MHz 0201 0.60 x 0.30mm 600mA 0.15Ω 16.1GHz 0.33mm
TAIYO YUDENHKQ0603U1N7B-T
Ind High Frequency Chip Multi-Layer 1.7nH 0.1nH 500MHz 14Q-Factor Ceramic 680mA 0201 T/R
Inductor RF Chip Unshielded Film 0.0015uH 0.1nH 500MHz 13Q-Factor 0.6A 0.15Ohm DCR 0201 T/R
TAIYO YUDENHKQ0603U1N5B-T
Ind High Frequency Chip Multi-Layer 1.5nH 0.1nH 500MHz 14Q-Factor Ceramic 600mA 0201 T/R
描述
General Purpose Inductor, 0.0016uH, 6.25%, 1 Element, Film-Core, Reflow soldering, 0603/0201
High Frequency Inductance 150mΩ 1.6nH ±0.1nH 600mA 20GHz 0.30mm 0.60 x 0.30mm 0201
500MHz 15GHz 600mA 14@500MHz 1.6nH 150m¦¸ ¡À0.1nH 0201 600¦Ìm*300¦Ìm*330¦Ìm
Inductor, 1.6Nh, 15Ghz, 0.6A, 0201 Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. LQP03TN1N6B02D