Murata LQP02HQ5N1J02E
General Purpose Inductor, 0.0051uH, 5%, 1 Element, Film-Core, Reflow soldering, 0402/01005
数据表和文档
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQP02HQ5N1J02E 符号、封装和 3D STEP 模型。
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2016-01-25
相关零件
Inductor RF Chip Thin Film 5.1nH 5% 500MHz 14Q-Factor 350mA 400mOhm DCR 0201 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.0051uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0201
General Purpose Inductor, 0.0047uH, 5%, 1 Element, Film-Core, Reflow soldering, 0402/01005
General Purpose Inductor, 0.0051uH, 5%, 1 Element, Film-Core, Reflow soldering, 0603/0201
General Purpose Inductor, 0.0047uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0201
General Purpose Inductor, 0.0056uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0201
描述
LQP02 01005 (0402Metric) 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm 5.1nH
Ind RF Chip Thin Film 5.1nH 5% 01005 Emboss T/R
FIXED IND 5.1NH 350MA 350MOHM SM
FIXED IND 5.1NH 350MA 350 MOHM
INDUCTOR, 5.1NH, 6.6GHZ, 0.35A, 01005;