Murata LQM32PN1R0MG0L
General Purpose Inductor, 1uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 3225/1210
数据表和文档
Ciiva
Datasheet4 页5 年前
Datasheet4 页6 年前
Datasheet2 页6 年前
Arrow.cn
Geoflip
Future Electronics
HQonline
库存历史记录
3 个月趋势:
-83.49%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQM32PN1R0MG0L 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
备用零件
Price @ 1000
Stock
15,655
Authorized Distributors
6
Inductance
1 µH
1 µH
Tolerance
20 %
20 %
Current Rating
1.8 A
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
60 mΩ
54 mΩ
Q Factor
Test Frequency
1 MHz
1 MHz
Introduction Date2011-10-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
LTB Date2027-03-31
LTD Date2027-09-30
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 20% 1MHz Metal 2.13A 0.072Ohm DCR 0806 T/R
TAIYO YUDENMDMK2020T1R0MM
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 20% 1MHz Metal 1.9A 0.064Ohm DCR T/R
Inductor Power Chip Shielded Multi-Layer 1uH 20% 1MHz Ferrite 2.3A 0.063Ohm DCR 1008 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 20% 1MHz Ferrite 2.29A 65mOhm DCR 1008 T/R
General Purpose Inductor, 1uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 3030/1212
TAIYO YUDENMDMK2020T1R0MMV
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 20% 1MHz Metal 1.9A 0.064Ohm DCR Automotive T/R
描述
Inductor Power Chip Shielded Multi-Layer 1uH 20% 1MHz Ferrite 1.8A 0.06Ohm DCR 1210 T/R
LQM Series 1210 1 uH 1800 mA 0.06 Ohm DCR SMT Ferrite Core Chip Inductor
Power Inductors – SMD; MURATA; LQM32PN1R0MG0L; 1 µH; 60 mOhm; 1 MHz; 20 %
LQM32 1210 (3225Metric) 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm 1muH
1MHz 40MHz 1.8A 1¦ÌH 60m¦¸ ¡À20% 1210 3.2mm*2.5mm*1mm
FIXED IND 1UH 1.8A 60 MOHM SMD