Murata LQM2HPNR47MGHL
General Purpose Inductor, 0.47uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 2520/1008
Production
价格与库存
数据表和文档
Ciiva
Datasheet5 页5 年前
Datasheet5 页6 年前
Datasheet2 页6 年前
Geoflip
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQM2HPNR47MGHL 符号、封装和 3D STEP 模型。
符号封装
SnapEDA
符号封装
3D下载
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-06-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 0.47uH 20% 1MHz Metal 2.81A 0.041Ohm DCR 0806 T/R
Inductor Power Chip Shielded Wirewound 0.47uH 20% 1MHz Ferrite 2.52A 0.054Ohm DCR 1008 T/R
TAIYO YUDENMAKK2520TR47M
Inductor Power Chip Wirewound 0.47uH 20% 2MHz Metal 3.2A 0.046Ohm DCR 1008 T/R
FIXED INDUCTOR General Purpose Inductor, 0.47uH, 20%, 1 Element, Metal Alloy-Core, SMD, 0806
Inductor Power Shielded Wirewound 0.47uH 20% 1MHz Metal 3.1A 0.046Ohm DCR 1008 T/R
Inductor Power Shielded Thin Film 0.47uH 20% 1MHz Metal 3.9A 0.041Ohm DCR 0806 T/R
描述
FIXED IND 470NH 2.6A 50 MOHM SMD / 470 nH Shielded Multilayer Inductor 2.6 A 50mOhm Max 1008 (2520 Metric)
Fixed Inductors 1008 0.47uH 2.6A +/-20%
1MHz 80MHz 4.5A 2.6A 470nH 50m¦¸ ¡À20% 1008 2.5mm*2mm*1mm
LQM2 1008 (2520Metric) 0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm 470nH