Murata LQH2HPNR47MGRL
Inductor Power Chip Shielded Wirewound 0.47uH 20% 1MHz Ferrite 2.52A 0.054Ohm DCR 1008 T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Geoflip
Datasheet8 页5 年前
Ciiva
Arrow.cn
库存历史记录
3 个月趋势:
+60.78%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQH2HPNR47MGRL 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 0.47uH 20% 1MHz 9Q-Factor Ferrite 2.9A 0.046Ohm DCR 0806 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 0.47uH 20% 1MHz Metal 2A 0.06Ohm DCR 1008 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 0.47uH 20% 1MHz Metal 2.81A 0.041Ohm DCR 0806 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 0.47uH 20% 1MHz Ferrite 3.22A 0.038Ohm DCR 1008 T/R
General Purpose Inductor, 0.47uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 2520/1008
General Purpose Inductor, 0.47uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0806
描述
FIXED IND 470NH 2.52A 54MOHM SMD
1MHz 120MHz 2.9A 2.52A 470nH 54m¦¸ ¡À20% 1008 2.5mm*2mm*1mm
LQH2 1008 (2520Metric) 0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm 470nH
INDUCTOR, 470NH, SEMISHIELDED, 2.52A;