Murata LQM21PZR47MC0D
General Purpose Inductor, 0.47uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, , 2012/0805
数据表和文档
Ciiva
Datasheet5 页5 年前
Datasheet5 页6 年前
Datasheet3 页6 年前
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQM21PZR47MC0D 符号、封装和 3D STEP 模型。
备用零件
Price @ 1000
Stock
7,631
Authorized Distributors
5
Inductance
470 nH
470 nH
Tolerance
20 %
20 %
Current Rating
1.1 A
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
150 mΩ
150 mΩ
Q Factor
Test Frequency
1 MHz
1 MHz
Introduction Date2018-02-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
描述
Ind Chip Multi-Layer 0.47uH 20% 0805 Paper T/R
GENERAL PURPOSE INDUCTOR ROHS3Compliant Active WRAPAROUND fixed air core inductor 125C 100MHz 0.15Ohm 0.47μH
INDUCTOR, 470NH, 100MHZ, 0805;
470nH ±20% 0805 Inductors (SMD) ROHS