Murata LQH44PN4R7MGRL
General Purpose Inductor, 4.7uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 4040/1515
EOL
价格与库存
数据表和文档
Ciiva
Datasheet4 页5 年前
Datasheet4 页6 年前
Datasheet2 页6 年前
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQH44PN4R7MGRL 符号、封装和 3D STEP 模型。
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
770
Authorized Distributors
0
Inductance
4.7 µH
4.7 µH
Tolerance
20 %
20 %
Current Rating
1.2 A
1.2 A
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
156 mΩ
156 mΩ
Q Factor
Test Frequency
1 MHz
1 MHz
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2015-03-12
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 5 years ago)
LTB Date2021-03-31
LTD Date2021-09-30
Manufacturer Lifecycle StatusTO BE DISCONTINUED (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Ind Power Chip Shielded Multi-Layer 4.7uH 20% 1MHz Ferrite 1.1A 1008 T/R
Inductor Power Chip Shielded Multi-Layer 4.7uH 20% 1MHz Ferrite 1.1A 0.138Ohm DCR 1008 T/R
Inductor Power Chip Shielded Multi-Layer 4.7uH 20% 1MHz Ferrite 1.1A 0.175Ohm DCR 0806 T/R
Inductor Power Shielded Multi-Layer 4.7uH 20% 1MHz Ferrite 1.1A 0.14Ohm DCR 0806 T/R
General Purpose Inductor, 4.7uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1008
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 1MHz Ferrite 1.35A 136mOhm DCR 1212 Blister T/R
描述
FIXED IND 4.7UH 960MA 156MOHM SM
FIXED IND 4.7UH 960MA 156 MOHM
Inductor SMD Shielded 4x3.5mm 4.7uH