Murata LQH43NZ101J03L
General Purpose Inductor, 100uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 4532/1812
数据表和文档
Ciiva
Datasheet3 页5 年前
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQH43NZ101J03L 符号、封装和 3D STEP 模型。
备用零件
Price @ 1000
Stock
2,202
Authorized Distributors
3
Inductance
100 µH
100 µH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
160 mA
160 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
2.5 Ω
2.5 Ω
Q Factor
40
Test Frequency
796 kHz
796 kHz
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2018-02-22
描述
Ind Chip Wirewound 101uH 5% 1812 Emboss T/R
WIREWOUND INDUCTOR, 100UH, 0.16A, 1812;
GENERAL PURPOSE INDUCTOR RoHS Compliant Active WRAPAROUND fixed air core inductor 105C 6.8MHz 2.5Ohm 100μH