Murata LQH43MN560K03L
General Purpose Inductor, 56uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 4532/1812
数据表和文档
_legacy Avnet
Datasheet3 页15 年前
Datasheet3 页17 年前
Ciiva
Geoflip
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-4.21%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQH43MN560K03L 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
SnapEDA
下载
TraceParts
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-09-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Inductor Power Unshielded Wirewound 56uH 10% 2.52MHz 10Q-Factor Ferrite 240mA 2.2Ohm DCR 1812 T/R
Inductor Power Molded/Unshielded Wirewound 56uH 10% 100KHz 0.25A 1.56Ohm DCR 1812 T/R
General Purpose Inductor, 56uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 3225/1210
General Purpose Inductor, 56uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 3216/1206
General Purpose Inductor, 56uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1616
General Purpose Inductor, 56uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2323
描述
Inductor General Purpose Chip Unshielded Wirewound 56uH 10% 1MHz 35Q-Factor Ferrite 200mA 1.7Ohm DCR 1812 Embossed T/R
LQH43M Series 1812 56 uH ±10 % 200 mA 1.7 Ohm SMT Unshielded Wirewound Inductor
WIREWOUND INDUCTOR, 56UH, 0.2A, 1812;
1MHz 9.3MHz 200mA 35@1MHz 56¦ÌH 1.7¦¸ ¡À10% 1812 4.5mm*3.2mm*2.8mm
FIXED IND 56UH 200MA 1.7 OHM SMD
LQH43 1812 (4532Metric) 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm 56muH