Murata LQH43CN680K03L
Inductor Power Chip Unshielded Wirewound 68uH 10% 1MHz Ferrite 0.22A 1.7Ohm DCR 1812 T/R
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet2 页18 年前
_legacy Avnet
Ciiva
Arrow.cn
Geoflip
库存历史记录
3 个月趋势:
-75.24%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQH43CN680K03L 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
下载
Ultra Librarian
下载
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-09-02
相关零件
TAIYO YUDENBRC2518T680K
Inductor Power Chip Wirewound 68uH 10% 1MHz Ferrite 0.23A 3.12Ohm DCR 1007 T/R
General Purpose Inductor, 68uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 4532/1812
Inductor Power Molded/Unshielded Wirewound 68uH 10% 100KHz 0.22A 1.92Ohm DCR 1812 T/R
TAIYO YUDENCBC2518T680K
Inductor Power Chip Wirewound 68uH 10% 2.52MHz Ferrite 0.2A 3.64Ohm DCR 1007 T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 68uH 10% 2.52MHz 10Q-Factor Ferrite 220mA 2.6Ohm DCR 1812 T/R
描述
LQH43C Series 1812 68 uH 10 % 220 mA SMT Molded Wirewound Inductor
Wirewound Inductor 68Uh 220Ma 10% 8.4Mhz; Inductance:68Μh; Dc Resistance Max:1.7Ohm; Self Resonant Frequency:8.4Mhz; Dc Current Rating:220Ma; Inductor Case/Package:1812 [4532 Metric]; Product Range:Lqh43Cn_03 Series Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. LQH43CN680K03L