Murata LQH43CN151K03L
Inductor Power Chip Unshielded Wirewound 150uH 10% 1MHz Ferrite 0.13A 3.5Ohm DCR 1812 T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet2 页15 年前
Datasheet2 页17 年前
Datasheet2 页18 年前
Farnell
Ciiva
Arrow.cn
Geoflip
库存历史记录
3 个月趋势:
+21.66%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQH43CN151K03L 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-09-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
General Purpose Inductor, 150uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 4532/1812
Inductor Power Unshielded Wirewound 150uH 10% 796KHz 20Q-Factor Ferrite 140mA 6.5Ohm DCR 1812 T/R
TAIYO YUDENLB3218T151K
Ind Chip Wirewound 150uH 10% 796KHz Ferrite 105mA 1207 T/R
Inductor Power Molded/Unshielded Wirewound 150uH 10% 100KHz 0.14A 8.32Ohm DCR 1210 Automotive T/R
Inductor Chip Wirewound 150uH 10% 796KHz 40Q-Factor Ferrite 0.105A 9Ohm DCR 1812 T/R
描述
1MHz 5.5MHz 130mA 150¦ÌH 3.5¦¸ ¡À10% 1812 4.5mm*3.2mm*2.8mm
LQH43 1812 (4532Metric) 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm 150muH
FIXED IND 150UH 130MA 3.5OHM SMD
LQH43CN 150uH 130mA 10% WWT RoHSconf
Choke Coil 150 Uh 130Ma 3.5 Ohm 10% 5.5Mhz; Inductance:150Μh; Dc Resistance Max:3.5Ohm; Self Resonant Frequency:5.5Mhz; Dc Current Rating:130Ma; Inductor Case/Package:1812 [4532 Metric]; Product Range:Lqh43Cn_03 Series Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. LQH43CN151K03L