TDK NLC453232T-151K-PF
Inductor Power Unshielded Wirewound 150uH 10% 796KHz 20Q-Factor Ferrite 140mA 6.5Ohm DCR 1812 T/R
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
TDK
Datasheet7 页5 年前
IHS
Newark
_legacy Avnet
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-08-31
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 3 years ago)
LTB Date2022-03-31
LTD Date2022-09-30
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
Inductor Power Unshielded Wirewound 150uH 10% 796KHz 20Q-Factor Ferrite 100mA 7.93Ohm DCR 1210 Blister T/R
Ind Power Chip Unshielded Wirewound 150uH ±10% 796kHz 20 Q-Factor Ferrite 100mA T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 150uH 10% 796KHz 20Q-Factor Ferrite 100mA 7.93Ohm DCR 1210 Automotive T/R
TAIYO YUDENCBC2518T151K
Inductor Power Chip Wirewound 150uH 10% 796KHz Ferrite 0.13A 7.93Ohm DCR 1007 T/R
Inductor Chip Wirewound 150uH 10% 796KHz 40Q-Factor Ferrite 0.105A 9Ohm DCR 1812 T/R
TAIYO YUDENLB3218T151K
Ind Chip Wirewound 150uH 10% 796KHz Ferrite 105mA 1207 T/R
描述
Wirewound Inductor, 150 uH, 6.5 Ohm, ± 10%, 7 MHz, 140 mA, 1812 [4532 Metric]
INDUCTOR, POWER LINE, 150UH, 1812; Inductance:150µH; Inductance Tolerance:± 10%;
General Purpose Inductor, 150uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1813
INDUCTOR, POWER LINE, 150UH, 1812; Inductance: 150µH; Inductance Tolerance: ± 10%; DC Current Rating: 140mA; DC Current Max: 140mA; Inductor Type: Power; Package / Case: 453232; Q @ Vr F: 20; Resistance: 6.5ohm; Resonant Frequen