Murata LQH32PB150MN0L
General Purpose Inductor, 15uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 3225/1210
数据表和文档
Ciiva
Datasheet4 页5 年前
Datasheet4 页6 年前
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQH32PB150MN0L 符号、封装和 3D STEP 模型。
Stock
20,969
Authorized Distributors
5
Inductance
15 µH
15 µH
15 µH
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Current Rating
600 mA
520 mA
520 mA
DC Resistance (DCR)
684 mΩ
684 mΩ
684 mΩ
Q Factor
Test Frequency
1 MHz
1 MHz
1 MHz
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 15uH 20% 1MHz Ferrite 740mA 516mOhm DCR 1212 T/R
General Purpose Inductor, 15uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 4040/1515
General Purpose Inductor, 15uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 2520/1008
Inductor Power Chip Shielded Wirewound 15uH 20% 1MHz Ferrite 0.71A 0.66Ohm DCR 1008 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 15uH 20% 1MHz Ferrite 700mA 612mOhm DCR 1212 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 15uH 20% 1MHz Ferrite 750mA 456mOhm DCR 1212 Blister T/R
描述
1MHz 20MHz 600mA 520mA 15¦ÌH 684m¦¸ ¡À20% 1210 , 3.2mm*2.5mm*1.7mm
FIXED IND 15UH 520MA 684MOHM SMD
LQH32 Nonstandard 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm 15muH
INDUCTOR, 15UH, SEMISHIELDED, 0.52A;