Murata LQH32CN561K23L
Inductor Power Chip Unshielded Wirewound 560uH 10% 1KHz Ferrite 0.06A 28.6Ohm DCR 1210 T/R
数据表和文档
_legacy Avnet
Datasheet2 页15 年前
Future Electronics
Ciiva
Arrow.cn
Geoflip
库存历史记录
3 个月趋势:
-8.61%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQH32CN561K23L 符号、封装和 3D STEP 模型。
符号封装
3D下载
TraceParts
3D下载
Stock
77,305
Authorized Distributors
6
Inductance
560 µH
560 µH
Tolerance
10 %
10 %
Current Rating
60 mA
60 mA
DC Resistance (DCR)
28.6 Ω
28.6 Ω
Q Factor
Test Frequency
1 kHz
1 kHz
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-09-02
相关零件
General Purpose Inductor, 560uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 4532/1812
General Purpose Inductor, 560uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1812
General Purpose Inductor, 560uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1211
Inductor Power Molded/Unshielded Wirewound 560uH 10% 1KHz 0.05A 29.8Ohm DCR 1210 Automotive T/R
Inductor, ferrite,560Uh,10+% Tol,10-% Tol Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SDR0604-561KL
描述
General Purpose Inductor, 560uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 3225/1210
LQH32C Series 1210 560 uH ±10 % 60 mA 22 Ohm SMT Unshielded Wirewound Inductor
1KHz 5MHz 60mA 560¦ÌH 28.6¦¸ ¡À10% 1210 , 3.2mm*2.5mm*1.7mm
Inductor, 560Uh, Unshielded, 0.06A Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. LQH32CN561K23L
LQH32 Nonstandard 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm 560muH
INDUCTOR, 560UH, UNSHIELDED, 0.06A;