Murata LQH32CN471K23L
Inductor Power Chip Unshielded Wirewound 470uH 10% 1KHz Ferrite 0.06A 24.7Ohm DCR 1210 T/R
数据表和文档
Upverter
Datasheet275 页6 年前
HQonline
_legacy Avnet
element14 APAC
3 个月趋势:
-21.75%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQH32CN471K23L 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
3D下载
TraceParts
Authorized Distributors
6
Inductance
470 µH
470 µH
Tolerance
10 %
10 %
Current Rating
60 mA
60 mA
DC Resistance (DCR)
24.7 Ω
24.7 Ω
Q Factor
40
Test Frequency
1 kHz
1 kHz
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-09-02
相关零件
Ind Power Wirewound 470uH 10% 1KHz 42Q-Factor Ferrite 105mA T/R
TAIYO YUDENCBC2518T471K
Inductor Power Chip Wirewound 470uH 10% 796KHz Ferrite 0.07A 28.6Ohm DCR 1007 T/R
Inductor Power Molded/Unshielded Wirewound 470uH 10% 1KHz 0.09A 12.5Ohm DCR 1812 T/R
TAIYO YUDENLB3218T471K
Inductor General Purpose Chip Wirewound 470uH 10% 796KHz Ferrite 0.054A 18.2Ohm DCR 1207 T/R
Ind General Purpose Chip Wirewound 470uH 10% 796KHz 40Q-Factor Ferrite 62mA 1812 T/R
General Purpose Inductor, 470uH, 10%, 1 Element, SMD, 1812
描述
General Purpose Inductor, 470uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 3225/1210
LQH32C Series 1210 470 uH ±10 % 60 mA 19 Ohm SMT Unshielded Wirewound Inductor
Fixed Inductor Nonstandard 470µH ±10% 60mA 24.7Ω 5MHz -
Wirewound Inductor, 470Uh, 60Ma 10% 5Mhz; Inductance:470Μh; Dc Resistance Max:19Ohm; Self Resonant Frequency:5Mhz; Dc Current Rating:60Ma; Inductor Case/Package:1210 [3225 Metric]; Product Range:Lqh32Cn_23 Series Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. LQH32CN471K23L