Murata LQH31HNR14K03L
Inductor RF Chip Wirewound 145nH 10% 1MHz 60Q-Factor Ferrite 700mA 79.3mOhm DCR 1206 T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
_legacy Avnet
Datasheet2 页15 年前
element14 APAC
element14
Ciiva
Geoflip
库存历史记录
3 个月趋势:
-36.99%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQH31HNR14K03L 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-09-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
LTB Date2024-03-31
LTD Date2024-09-30
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Ind Chip Molded Bobbin Core 150nH 10% 25.2MHz 35Q-Factor Ferrite 730mA 1812 T/R
General Purpose Inductor, 0.15uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1812
General Purpose Inductor, 0.15uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 3216/1206
Ind Chip Wirewound 150nH 10% 100MHz 50Q-Factor Alumina 0805 T/R
General Purpose Inductor, 0.14uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 1005/0402
描述
General Purpose Inductor, 0.145uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 3216/1206
Wirewound Inductor, 145 nH, 79.3 Milliohm, ± 10%, 500 MHz, 700 mA, 1206 [3216 Metric]
LQH31H Series 1206 145 nH ±10% 700mA 0.061 Ohm SMT Unshielded Wirewound Inductor
INDUCTOR, 145NH, 10%, 1206 CASE; Inductance: 145nH; Product Range: -; DC Current Rating: 700mA; High Frequency Inductor Case: 1206 [3216 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 0.061ohm; Inductance Tolera
INDUCTOR, 1206 CASE, 145NH, 10%; Inductance:145nH; Inductance Tolerance:± 10%; DC Resistance Max:0.061ohm; DC Current Rating:700mA; Self Resonant Frequency:500MHz; Core Material:Ferrite; Inductor Case Style:1206; No. of Pins:2; DC Current Max:700mA; Inductor Type:Wirewound; Package / Case:1206; Q @ Vr F:60; Q Factor @ Frequency:60 @ 100MHz; Resistance:0.061ohm; Resonant Frequency:500MHz; Series:LGH31