Murata LQH31CNR12M03L
Inductor Power Chip Unshielded Wirewound 0.12uH 20% 1MHz Ferrite 0.97A 0.112Ohm DCR 1206 T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet2 页18 年前
_legacy Avnet
Ciiva
Arrow.cn
Geoflip
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQH31CNR12M03L 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
TraceParts
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-09-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
LTB Date2024-03-31
LTD Date2024-09-30
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
FIXED IND 22UH 5MA 900 MOHM SMD
TAIYO YUDENLK2125R12M-T
Inductor RF Shielded Multi-Layer 0.12uH 20% 25MHz 20Q-Factor Ferrite 0.27A 0.2Ohm DCR 0805 T/R
TAIYO YUDENLK1608R12M-T
Inductor RF Shielded Multi-Layer 0.12uH 20% 25MHz 15Q-Factor Ferrite 0.15A 0.4Ohm DCR 0603 T/R
General Purpose Inductor, 0.12uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0805
General Purpose Inductor, 0.12uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0603
描述
General Purpose Inductor, 0.12uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 3216/1206
INDUCTOR, 0.12µH, 20%, 1206 CASE; Inductance: 120nH; Product Range: -; DC Current Rating: 970mA; High Frequency Inductor Case: 1206 [3216 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 0.08ohm; Inductance Tolera
INDUCTOR, 1206 CASE, 0.12µH, 20%; Inductance:120nH; Inductance Tolerance:± 20%; DC Resistance Max:0.08ohm; DC Current Rating:970mA; Core Material:Ferrite; Inductor Case Style:1206; No. of Pins:2; DC Current Max:970mA; Inductor Type:Wirewound; Package / Case:1206; Resistance:0.08ohm; Resonant Frequency:250MHz; Series:LGH31