Murata LQG15WH2N2B02D
General Purpose Inductor, 0.0022uH, 4.5455%, 1 Element, Reflow soldering, 1005/0402
数据表和文档
Ciiva
Datasheet3 页5 年前
Datasheet3 页6 年前
Datasheet2 页6 年前
Geoflip
库存历史记录
3 个月趋势:
-6.73%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQG15WH2N2B02D 符号、封装和 3D STEP 模型。
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
Stock
66,166
Inductance
2.2 nH
2.2 nH
2.2 nH
Tolerance
4.5455 %
0.05 %
0.05 %
Current Rating
1 A
1 A
1 A
DC Resistance (DCR)
60 mΩ
60 mΩ
60 mΩ
Q Factor
23
Test Frequency
250 MHz
100 MHz
100 MHz
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2016-01-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
描述
Inductor Chip 2.2nH 0.1nH Tolerance 2-Pin 0402 Paper T/R
Inductor RF Chip Unshielded Multi-Layer 0.0022uH 0.1nH 100MHz 23Q-Factor
100MHz 8GHz 1A 23@250MHz 2.2nH 60m¦¸ ¡À0.1nH 0402 1mm*500¦Ìm*550¦Ìm
FIXED IND 2.2NH 1A 0.06OHM SMD