Murata LQG15WH1N2C02D
General Purpose Inductor, 0.0012uH, 16.6667%, 1 Element, Reflow soldering, 1005/0402
数据表和文档
Ciiva
Datasheet3 页5 年前
Datasheet3 页6 年前
Datasheet2 页6 年前
Geoflip
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.94%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQG15WH1N2C02D 符号、封装和 3D STEP 模型。
Stock
48,059
Inductance
1.2 nH
1.2 nH
1.2 nH
Tolerance
16.6667 %
0.17 %
0.17 %
Current Rating
1.2 A
1.2 A
1.2 A
DC Resistance (DCR)
30 mΩ
30 mΩ
30 mΩ
Q Factor
Test Frequency
250 MHz
100 MHz
100 MHz
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2016-01-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
描述
Ind Chip Multi-Layer 1.2nH 0.2nH 0402 Paper T/R
100MHz 13GHz 1.2A 23 1.2nH 30m¦¸ ¡À0.2nH 0402 1mm*600¦Ìm*510¦Ìm
LQG15 0402 (1005Metric) 0.039Lx0.024W 1.00mmx0.60mm 1.2nH
FIXED IND 1.2NH 1.2A 0.03OHM SMD