Murata LQG15HS68NH02D
General Purpose Inductor, 0.068uH, 3%, 1 Element, Reflow soldering, 1005/0402
数据表和文档
Ciiva
Datasheet3 页5 年前
Datasheet3 页6 年前
Datasheet2 页6 年前
Arrow.cn
Geoflip
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-12.06%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQG15HS68NH02D 符号、封装和 3D STEP 模型。
备用零件
Price @ 1000
Stock
48,771
Authorized Distributors
6
Inductance
68 nH
68 nH
68 nH
Tolerance
3 %
3 %
3 %
Current Rating
250 mA
250 mA
250 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
920 mΩ
920 mΩ
920 mΩ
Q Factor
8
Test Frequency
100 MHz
100 MHz
100 MHz
描述
Inductor RF Chip Unshielded Multi-Layer 0.068uH 3% 100MHz 8Q-Factor Air 0.25A 0.92Ohm DCR 0402 T/R
100MHz 800MHz 250mA 8 68nH 920m¦¸ ¡À3% 0402 1mm*500¦Ìm*550¦Ìm
LQG15 0402 (1005Metric) 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 68nH
FIXED IND 68NH 250MA 0.92OHM SMD