Murata LQG15HS1N2S02D
Inductor RF Chip Multi-Layer 1.2nH 0.3nH 100MHz 8Q-Factor Air 300mA 90mOhm DCR 0402 Paper T/R
数据表和文档
_legacy Avnet
Datasheet2 页15 年前
Datasheet2 页17 年前
Ciiva
TME
Arrow.cn
Geoflip
库存历史记录
3 个月趋势:
-14.89%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQG15HS1N2S02D 符号、封装和 3D STEP 模型。
符号封装
SnapEDA
符号封装
3D下载
Authorized Distributors
6
Inductance
1.2 nH
1.2 nH
1.2 nH
Tolerance
25 %
25 %
25 %
Current Rating
1 A
1 A
1 A
DC Resistance (DCR)
70 mΩ
80 mΩ
80 mΩ
Test Frequency
100 MHz
100 MHz
100 MHz
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2003-09-01
相关零件
TAIYO YUDENHK10051N2S-T
General Purpose Inductor, 0.0012uH, 25%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0402
Inductor RF Chip Multi-Layer 1.2nH 0.3nH 100MHz 8Q-Factor Air 300mA 100mOhm DCR 0402 Paper T/R
Inductor RF Chip Multi-Layer 1.1nH 0.3nH 100MHz 8Q-Factor Air 300mA 100mOhm DCR 0402 Paper T/R
Inductor RF Chip Multi-Layer 1.3nH 0.3nH 100MHz 8Q-Factor Air 300mA 100mOhm DCR 0402 Paper T/R
TAIYO YUDENHK16081N2S-T
General Purpose Inductor, 0.0012uH, 25%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0603
Inductor RF Thin Film 0.0012uH 0.1nH 500MHz 8Q-FactorCeramic 0.3A 0.35Ohm DCR 0201 T/R
描述
General Purpose Inductor, 0.0012uH, 25%, 1 Element, Air-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Multilayer Inductor, 1.2 nH, 0.07 ohm, 6 GHz, 1 A, 0402 [1005 Metric], LQG15HS_02 Series
Inductor, 1.2Nh, 6Ghz, 0402 Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. LQG15HS1N2S02D
LQG Series 0402 1.2 nH ±0.3nH Tol. 300mA SMT High Frequency Multilayer Inductor