Murata GRT21BC81E225KA02L
Cap Ceramic 2.2uF 25V X6S 10% Pad SMD 0805 105C Automotive T/R
NRND
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet28 页11 年前
Geoflip
Ciiva
X-ON
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
13,278
Authorized Distributors
3
Capacitance
2.2 µF
2.2 µF
Dielectric
X6S
X6S
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
Tolerance
10 %
10 %
Height
1.25 mm
1.25 mm
供应链
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
25V 2.2uF X6S 卤10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
0805 2.2 uF 25 V ±10% Tolerance X6S Monolithic Ceramic Chip Capacitor
Cap Ceramic 2.2uF 16V X6S 10% Pad SMD 0805 105C T/R
35V 2.2uF X6S 卤10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 2.2uF 35volts X6S 20%
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X6S, 22% TC, 2.2uF, Surface Mount, 2012M/0805
0805 (2012Metric) CERAMIC CAPACITOR GRT 25V 2.2muF ±10% X6S
Cap, Mlcc, Aec-Q200, X6s, 2.2Uf/25V, 0805
CAP, 2.2µF, 25V, 10%, X6S, 0805; Capacitance: 2.2µF; Voltage Rating: 25V; Ceramic Capacitor Case: 0805 [2012 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 10%; Dielectric Characteristic: X6S; Product Range: GRT Series; Operating Temperatu