Murata GRM55DR73A104KW01L
1kV 100nF X7R ±10% 2220 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Production
价格与库存
数据表和文档
Upverter
Datasheet237 页13 年前
Datasheet237 页13 年前
Newark
element14 APAC
TME
Ciiva
库存历史记录
3 个月趋势:
-49.54%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
86,641
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 nF
100 nF
100 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
1 kV
1 kV
1 kV
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
2 mm
2 mm
2 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
KYOCERA AVX1825AC104KAT1A
1825 100NF CERAMIC MULTILAYER CAPACITOR, 1000 VDC, +125DEGC, X7R DIELEC, +/-10%
Yageo GroupC1812V104KDRACTU
1812 ARCSHIELD HV 100NF CERAMIC MULTILAYER CAP,1000VDC,+125C, X7R DIELEC,+/-10%
250V 100nF X7R ±10% 1210 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Yageo GroupC1808V104KBRACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 630volts 0.1uF X7R 10% ArcShield
Yageo GroupC1812X104KDRACTU
CAP CER 0.1UF 1KV X7R 1812 / 0.1 µF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
描述
2220 0.1 uF 1 kV ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 1000V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.1uF, Surface Mount, 2220
Cap Ceramic 0.1uF 1000V X7R 10% SMD 2220 125°C Embossed T/R
Avnet Japan
2220 (5750Metric) CERAMIC CAPACITOR GRM 1kV 0.1muF ±10% X7R
Chip Capacitor (MLCC) 2220 100nF ±10% 1KV X7R