Murata GRM31CE70G107MEA8K
Ceramic Capacitor, Ceramic, 4V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7U, -56/+22% TC, 100uF, Surface Mount, 1206
Production
价格与库存
数据表和文档
TME
Datasheet3 页4 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+10.70%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Stock
55,352
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 µF
100 µF
Dielectric
X7U
X7U
Voltage Rating (DC)
4 V
4 V
Tolerance
20 %
20 %
Height
1.6 mm
1.6 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2020-12-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
描述
CAPACITOR, MLCC, 100UF, X7U, 1206;
100¦ÌF ¡À20% X7U 4V 1206 3.2mm*1.6mm*1.6mm
CAP CER 100UF 4V X7U 1206