Murata GRM31CC80J476KE18L
6.3V 47uF X6S ±10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet1 页0 年前
element14 APAC
LCSC
Future Electronics
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Authorized Distributors
5
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Dielectric
X6S
X6S
Case/Package
1206
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
1.6 mm
1.6 mm
1.6 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2010-02-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
6.3V 47uF X6S 卤20% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Cap Ceramic 47uF 6.3V X6S 10% Pad SMD 1206 105C Automotive T/R
Samsung Electro-MechanicsCL31X476KQHNNNE
C Series 1206 47 uF 10 V ±20 % Tolerance X6S SMT Multilayer Ceramic Capacitor
16V 47uF X6S ±10% 1210 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
TAIYO YUDENAMK212BC6476MG-T
4V 47uF X6S ±20% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
CAP CER 47UF 6.3V X6S 1206 / 47 µF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X6S 1206 (3216 Metric)
1206 47 uF 6.3 V ±10% Tolerance X6S Multilayer Ceramic Capacitor
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 6.3V, 10% +Tol, 10% -Tol, X6S, 22% TC, 47uF, Surface Mount, 1206
Cap Ceramic 47uF 6.3V X6S 10% Pad SMD 1206 105C T/R
Chip Capacitor (MLCC) 1206 47µF ±10% 6.3V X6S
Multilayer Ceramic Capacitor, Grm Series, 47 - F, - 10%, X6S, 6.3 V, 1206 [3216 Metric] Rohs Compliant: Yes |Murata GRM31CC80J476KE18L
CAP, 47µF, 6.3V, 10%, X6S, 1206; Capacitance: 47µF; Voltage Rating: 6.3V; Ceramic Capacitor Case: 1206 [3216 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 10%; Dielectric Characteristic: X6S; Product Range: GRM Series; Operating Temperatu