Murata GRM31B5C2J102JW01L
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1206 1000pF 630volts C0G 5%
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet221 页15 年前
Datasheet0 页0 年前
Ciiva
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.49%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
下载
Ultra Librarian
下载
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 nF
1 nF
1 nF
Dielectric
X7R
C0G
C0G
Case/Package
1206
Voltage Rating (DC)
630 V
630 V
630 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Height
1.25 mm
1.25 mm
1.25 mm
Introduction Date2009-10-27
相关零件
KYOCERA AVX12061C102JAT2A
1206 1 nF 100 V ±5 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Samsung Electro-MechanicsCL31B102KGFNNNE
500V 1nF X7R 卤10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
1206 1000 pF 630 V ±10% Tolerance X7R Multilayer Ceramic Chip Capacitor
Samsung Electro-MechanicsCL31B102KHFNNNE
Multilayer Ceramic Capacitor, 1000 pF, 630 V, ± 10%, X7R, 1206 [3216 Metric]
KYOCERA AVX12063C102JAZ2A
Cap Ceramic 0.001uF 25V X7R 5% SMD 1206 FlexiTerm 125°C Paper T/R
Cap Ceramic 0.001uF 500V X7R 10% SMD 1206 125°C Embossed Plastic T/R
描述
Cap Ceramic 0.001uF 630V C0G 5% Pad SMD 1206 125C T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 630V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.001uF, Surface Mount, 1206
Cap Ceramic 0.001uF 630V C0G 5% SMD 1206 125°C Embossed T/R
Avnet Japan
Chip Capacitor (MLCC) 1206 1nF ±5% 630V C0G(NP0)
Cap, 1000Pf, 630V, Mlcc, 1206 Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. GRM31B5C2J102JW01L
CAP CER 1000PF 630V C0G/NP0 1206