Murata GRM31B5C2H102JW01L
Murata Electronics Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMDSMT 1206 1000pF 500volts C0G 5%
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页5 年前
符号封装
下载
Stock
1
Capacitance
1 nF
1 nF
Dielectric
C0G
C0G
Case/Package
1206
Voltage Rating (DC)
500 V
500 V
Tolerance
5 %
5 %
Height
1.25 mm
1.25 mm
Introduction Date2013-11-20
相关零件
Samsung Electro-MechanicsCL31C102JHHNNNE
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 630V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 0+-30ppm/Celcius TC, 1nF, Surface Mount, 1206 inch
Samsung Electro-MechanicsCL31C102JHHNNNF
Cap Ceramic 0.001uF 630V C0G 5% SMD 1206 125°C Embossed T/R
Samsung Electro-MechanicsCL31C102JGHNNNE
Multilayer Ceramic Capacitor, 1000 pF, 500 V, ± 5%, C0G (NP0), 1206 [3216 Metric]
CGA Series 1206 1 nF 630V ±5 % Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
630V 1nF C0G 卤5% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
500V 1nF NP0 ±5% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
1206 500V C0G 1000pF 5% multilayer ceramic capacitor
Cap Ceramic 0.001uF 500V C0G 5% SMD 1206 125°C Embossed T/R
Avnet Japan
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 500V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.001uF, Surface Mount, 1206
Cap, 1000Pf, 500V, Mlcc, 1206 Rohs Compliant: Yes |Murata GRM31B5C2H102JW01L
CAP CER 1000PF 500V C0G/NP0 1206